Natomiast kościół San Carlo został zbudowany w 1619 roku, a fasada dobudowana w 1834 roku przez
Ferdinando Caronesi, który zaprojektował ją inspirując się projektem
Juvarry pobliskiego kościoła Santa Cristina.
Wychodząc z placu św. Karola ulicą Via Roma w kierunku północnym po lewej stronie w obrębie całego kwartału ulic: Via Roma, Via Santa Teresa, Via 20 Settembre i Via Antonio Giuseppe Bertola znajduje się Galleria San Federico - na planie oznaczone nr 5.
Galleria San Federico jest handlowym budynkiem w historycznym w centrum historycznym Turynu. Zbudowana w latach trzydziestych XX wieku mieści liczne obiekty handlowe, biura i kino historyczne.
Budowę galerii ukończono w 1933 roku, a pierwszymi biurami była siedziba gazety La Stampa. Rok później otworzono kino Cinama Rex. Obecnie mieszczą się tu luksusowe sklepy z ubraniami, biżuterią oraz kawiarnie i profesjonalne studia.
Jeszcze ładniejsza architektonicznie jest druga tzw.Galeria Subalpejska - na planie oznaczona nr 9. Jest zlokalizowana pomiędzy Piazza Castello i Piazza Carlo Alberto.
W galerii Subalpejskiej znajduje się między innymi Caffè Baratti & Milano będąca jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych kawiarni w Turynie, - działa od 1875 roku. Nazwę zawdzięcza swoim założycielom: Ferdinando Baratti i Edoardo Milano.
Wychodząc z galerii Subalpejskiej na ulicę Via Cesare Babttisti mamy w odległości 100 - 200 metrów następne obiekty godne odwiedzenia przez turystę - planik poniżej.
Oznaczenie na planie:
nr 2 - Ulica Via Roma
nr 6 - Muzeum Egiptu
nr 7 - Plac Piazza Carigmnano
nr 8 - Plac Carlo Alberto
nr 9 - Galeria Subalpina
nr 10 - Ulica Via Po
Piazza Carignano (na planie oznaczony nr 7) jest jednym z historycznych placów miasta - zamknięty dla ruchu kołowego.
W centralnym miejscu placu znajduje się pomnik Vincenza Giobertiego pierwszego prezydenta Izby Deputowanych Królestwa Sardynii.
Plac otoczony jest budynkami o barokowej architekturze, wśród których wyróżniają się dwa:
- Palazzo Carignano (po stronie wschodniej placu) w którym znajduje się Muzeum Narodowe włoskiego Risorgimento.
- Teatr Carignano (po zachodniej stronie placu)
Palazzo Carignano jest zabytkowym budynkiem w którym obecnie mieści się duże muzeum poświęcone historii zjednoczenia Włoch (wł. Muzeum Risorgimento).
Była to prywatna rezydencja książąt Carignano zamówiona przez księcia Emmanuela Philiberta, syna
Tomasza Francisa, księcia Carignano i jego francuskiej żony Marii de
Bourbon.
Budowla pierwotnie zaprojektowana przez architekta Guarino Guarini była w kształcie litery U z fasadą główną od strony placu Carignano by od roku 1694 stać stałą rezydencją książąt Carignano.
W roku 1831 budynek został sprzedany państwu, w 1848 roku w budynku mieściła się Izba Deputowanych Parlamentu Podalpejskiego.
Gdy w roku 1861 w budynku zaczął działać pierwszy włoski parlament sala obrad była za mała więc od strony Piazza San Carlo powiększono gmach zamykając dziedziniec nową fasadą.
Od strony południowej placu Carignano znajduje się budynek Muzeum Egipskiego - na planie oznaczona nr 6. W budynku mieści się również sala konferencyjna Akademii Nauk i Galeria Sabauda.
Muzeum Egipskie jest najstarszym muzeum na świecie poświęconym wyłącznie egipskiej kulturze.
Od jego założenia (1824) , Muzeum Egipskie mieści się w pałacu zwanym "Collegio dei Nobili"
, zbudowanym na podstawie projektu Michała Anioła z 1679 r., w którym
eksponowano pierwsze antyki z kolekcji Drovetti, zakupione przez króla
Karola. W drugiej połowie XIX wieku budynek został powiększony. Dla publiczności Muzeum zostało otwarte w 1832 roku. Obecnie w Muzeum znajduje się ok. 40000 eksponatów, z czego 3300 jest eksponowanych w salach wystawowych i ok. 12000 w Galeriach Kultury Materialnej. Bilet wstępu normalny - 15 euro; ulgowy 11 euro. Otwarte w poniedziałki od 900 do 1400; od wtorku do niedzieli od 900 do 1830;
Aby odwiedzić Muzeum trzeba mieć sporo czasu, my takim nie dysponowaliśmy więc kontynuujemy spacer po historycznym centrum Turynu.
Przez dziedziniec Palazzo Carignano przechodzimy na Plac Carlo Alberto (wł.Piazza Carlo Alberto) - na planie oznaczony nr 8. Piazza Carlo Alberto to jeden z historycznych placów, zamkniętych dla ruchu kołowego, w centrum Turynu, położony na tyłach Palazzo Carignano.
Plac od strony wschodniej zamyka okazały budynek, w którym obecnie mieści się Biblioteka Narodowa, będąca jedną z głównych bibliotek w kraju. Została założona w 1720 roku jako Królewska Biblioteka Uniwersytecka Wiktora Amadeusza II, który zjednoczył zbiory z biblioteki Uniwersytetu w Turynie i biblioteki książąt Sabaudii. W roku 1872 przemianowano nazwę na Bibliotekę Narodową.
W 1904 roku w czasie pożaru zostało zniszczonych wiele tysięcy książek i rękopisów. Również w czasie II wojny światowej budynek ucierpiał w czasie bombardowania. Obecnie w zbiorach znajduje się ponad 750 tysięcy książek.
Pośrodku placu stoi konny posąg króla Carlo Alberto wykonany przez włoskiego rzeźbiarza Carlo Marochetti. Przedstawia króla patrzącego w stronę pałacu Carignano, odwróconego tyłem do Budynku Biblioteki Narodowej.
Z Placu Carlo Alberto, pokazaną wcześnie galerią Subalpina (na planie oznaczona nr 9) przechodzimy na najważniejszy plac Turynu tj. Plac Zamkowy (wł. Plazza Castello) - na planie oznaczony nr 12.