FOTOGRAFIA AMATORSKA
Zbigniew Wójcik
   STRONA GŁÓWNA      SZWAJCARIA CZESKA I NIEMIECKA

Szwajcaria Czeska i Saksońska (Niemiecka) oraz Morawy.

 
Większość turystów kojarzy państwo Szwajcarię z pięknymi i różnorodnymi krajobrazami wysokich alpejskich szczytów, lodowców, jezior i terenami sprzyjającymi do uprawiania różnorodnych form sportów przez cały rok.
 
Zamek Sloup w Czechach.Nic zatem dziwnego. że Szwajcaria stała się synonimem piękna, a nazwa jest częśto używana dla podkreślenia atrakcyjności danego terenu np. Szwajcaria Kaszubska w Polsce, Szwajcaria Czeska w Czechach czy Szwajcaria Saksońska w Niemczech.
W tej zakładce postaram się pokazać znane i mniej znane atrakcje z wycieczek pieszych i rowerowych odbytych po Szwajcarii Czeskiej (České Švýcarsko), i Saksońskiej (Sächsische Schweiz, Böhmische Schweiz; Saské Švýcarsko)
Przyjęło się określać te tereny wspólną nazwą  Szwajcaria Czesko-Saska.
 
Aby tam trafić należy udać się na styk trzech granic: Polski, Czech i Niemiec, a całość leży  po obu stronach rzeki Łaby pomiędzy czeskimi miejscowościami Decin, Ceske Kamenice, Chribska, Hreńska a niemieckimi miejscowościami Pirma, Bad Schandau i Hinterhermsdorf.
 
Największą atrakcją tych terenów są formacje skalnych piaskowców przybierające różne kształty wyrzeźbione przez erozję, liczne przełomy rzek i potoków, jaskinie.
 
Znajduje się tu wiele szlaków pieszych i rowerowych, liczne ścieżki dydaktyczne - słowem raj dla turystów.  Na dodatek całość znajduje się na dosyć małej powierzchni, co ułatwia wędrówki.
 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z odbytych wycieczek pieszych i rowerowych: